Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Verimli Yaz Tatili İçin Öneriler

altÇocuklar ve gençler için 3 aylık tatil başladı.
Bütün bir yıl çalışıp, emek harcayan yorulan çocuklar için şimdi dinlenme, eğlenme, arkadaşlarıyla vakit geçirme zamanı... Ama bu kadar uzun bir tatilde sıkılmamak adına bu tatili hem dinlenme ve eğlenme hem de kendinizi geliştirme fırsatı olarak görmek gerekmektedir. İşte tatilinizi verimli bir şekilde geçirebilme için size birkaç öneri:

 

 

Spor kurslarına ve ya etkinliklerine katılmak: Yaz tatili öğrencilerin istediği sporu öğrenmek ve yapmak için büyük bir fırsattır. Hem sağlık açısından hem de sosyal ilişkilerinizi geliştirmek için spor mükemmel bir fırsattır.

Bir müzik aleti çalmayı öğrenebilirler.

Resim yapmak: Resim yapmak insanın zihnini dinlendiren bir etkinliktir. Aynı zamanda yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirir.

Yaz kamplarına katılmak: İmkânı olanlar yaz kamplarına katılarak ekip olarak hareket etmenin tadına varabilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve bunun yanında spor tiyatro gibi faaliyetlerden faydalanabilirler.

Kitap okumak: Her gün düzenli olarak kitap okumaları kendilerini geliştirmek adına çok önemlidir. Her kitap okuyanı farklı dünyalara götürüp farklı kişilerle tanıştırmakla kalmayacak aynı zamanda algılama yeteneğinin gelişmesini, bilgi ve kelime dağarcığının gelişmesini sağlayacak.

Tekrar programı yapmak: Geçmiş senelerin tekrarını yapmak önümüzdeki seneyi daha kolay geçirmeyi sağlar. Tekrar edilen bilgiler geç unutulur. Sürekli tekrar ise bilgilerin kalıcı hale gelmesini sağlar. Bu da okul ve sınav başarılarını arttıracaktır.
 

Yaz döneminde Küçükçekmece Bilgi Evleri olarak; izci kampları, sanat branşları, ders tekrar kursları, yeteneğe dayalı kurslar, gezi ve etkinliklerle öğrencilerin yaz tatilini dolu dolu geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz eğitim programı hazırlanmıştır.

Eğlenceli, verimli ve sağlıklı bir tatil geçirmeniz dileğiyle..