Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Yardımlaşma

alt

YARDIMLAŞMA

Bizler insanoğlu olarak dost, eş, arkadaş ve çevre olarak bir bütünüzdür. Bizler doğamız gereği yalnız yaşayamayan ve toplum içinde sürekli etkileşim içinde olan varlıklarız. Bu etkileşim içinde karşılıklı olarak sürekli alışverişte bulunuruz. 

Yardımlaşma insan olarak bizlerin sahip olması gereken en önemli özelliklerimizdendir. Bir arada yaşayan toplumlar yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olurlarsa daha mutlu ve huzurlu bir hayat geçirirler ve gelecek nesillere bunu aktarmaları onlarında bu şekilde yaşamalarına yardımcı olmak demektir. Birlikte yapılan işlerin hızlı ilerlemesi; hem bizlere keyif verir hem de iletişimi kuvvetlendirmektedir. 

Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma sosyal iletişimi arttırdığı gibi birbirimize olan bağlılığı da kuvvetlendirmektedir.

Günümüzde gelişen teknoloji ile insanlar sanal dünyada yaşamaya başlamış, sosyal ilişkileri git gide zayıf bir hal almasına sebep olmuştur.  Geçmişten günümüze komşuluk ilişkileri bu sebepten dolayı git gide azalmaktadır. Artık değil yardımlaşmak insanlar komşusunu bile tanımamaktadır. Bireysel ve toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma büyük önem taşımaktadır. İhtiyacı olan insanlara yardım etmekten çekinmeyelim. Sağduyulu ve hoşgörülü bir birey ve toplum olmak için özverimizi kaybetmeyelim.