Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Cennet Bilgi Evi Etkinlikleri

Temel Bilgisayar Kursu 3.Sınıflar

Bu hafta 3.sınıflarımızla Bilgisayarda doğru oturuş şekilleri,yazılım-donanım ve donanım elemanlarının görevleri konularını işledik. 

Devamını oku...

Tüyap Kitap Fuarı Gezimiz

alt

Cennet Bilgi Evi üyeleri güz dönemi etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tüyap Kitap Fuarı'nı gezdiler. Yoğun ilginin olduğu kitap fuarında farklı yayın evlerinin son yayınlanan kitaplarını inceleme şansı bulan öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de ihtiyaç duydukları kitapları satın alma şansı yakaladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Camii Gezimiz

alt

Üyelerimizle birlikte Camiler haftası sebebiyle Süleymaniye ve Şehzade camileri ziyaret edildi.

Devamını oku...

Jenga Etkinliğimiz

alt

Cennet Bilgi Evi öğrencilerimiz ile birlikte stratejik bir denge oyunu olan "Jenga"oyunu iki grup olarak oynandı.Taşları dengede tutmaya çalışırken eğlenceli ve heyecanlı dakikalar geçirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yap-Boz Etkinliğimiz

alt

Öğrencilerimiz iki grupa ayrılarak, en kısa sürede 150 parçalık puzzle bitirmeye çalıştılar.Günümüzde güçlü bir dikkat ve konsantrasyon yeteneği giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Çünkü; yaptıkları işe veya çalıştıkları konuya gerçekten iyi konsantre olabilenler, daha kısa zamanda, daha çok konuyu, daha etkili bir biçimde öğrenebilmekte ya da sorunu çözebilmektedirler. Bu yarışma ile çocuklarımızın bu yeteneklerine katkı sağlamaya çalıştık.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hang Man (İngilizce Adam Asmaca)

alt

Türkçe karşılığı Adam Asmaca olan Hangman'le öğrenciler oyun yoluyla görsel olarak öğrenmiş oldukları kelimeleri hatırlamış oluyorlar,ayrıca bu etkinlik öğrencilerin aktif olarak her aşamaya katılmalarını sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçük Mucitlerimiz Proje Araştırıyor

altÜyelerimiz bu hafta da birbirinden ilginç projeler ve deneyler araştırmaya devam ediyor.Eylül Ayında Küçük Mucitler Atölyesinde yapmak istedikleri deney ve projeleri bilgisayar çıktısı almadan kendi elleriyle yazıp öğretmenlerine teslim ediyorlar.

Devamını oku...

Eğlenceli Bilim Kulübü

altBilim eğlenceli yönünü keşfedeceğiniz Eğlenceli Bilim Kulübünde üyelerimiz bu hafta balık maketi yaptı.Gelecek haftalarda eğitici oyunlar, renkli deneyler sizleri bekliyor.

Devamını oku...

Origami Kulübümüz

altOrigami kulübümüzde minklerimizle kırmızı dudaklı balık yaptık.

Devamını oku...

Online Fotoğraf Düzenleme Kulübü

altÖğrencilerimizin online olarak fotoğraflarını düzenlediği kulübümüzde eğlenceli dakikalar geçirildi.

Devamını oku...

Geleneksel Karne Şenliğimiz

altBelediye Başkan Yardımcımız Sayın Besim Müftüoğlu,Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Sayın Salih Nurettin Çevik ve Bilgi Evleri İdari Koordinatörü Mücahit Uygun Beyefendilerin katılımı ile Geleneksel Karne Şenliğimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız.Cennet Bilgi Evi ailesi olarak yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı üyelerimizi tebrik eder,bir yıl boyunca çalışarak başarı belgesini hak eden tüm üyelerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Devamını oku...

Islam Bilim ve Teknoloji Tarihi Muzesi ve Gülhane Pikniği

altCennet Bilgi Evi olarak Aile Birliği üyelerimizle birlikte İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesini ziyaret ettik. Ardından Gülhane parkında piknik yaptık. Böylece hem velilerimiz birbirleriyle kaynaştı hem de bilgi evi gelecek dönem veli talepleri dinlendi.

Devamını oku...

İp Atlama Yarışı

altÜyelerimiz eğlenceli etkinliklerine devam ediyor. Bugün ip atlama etkinliğini gerçekleştirdik etkinliğimizin galibi ise hediyesini aldı.

Devamını oku...

Puzzle Etkinliği

altÜyelerimiz ile beraber gerçekleştirdiğimiz puzzle etkinliğimizden kareler...

Devamını oku...

Lastikli Körebe

altÜyelerimizle beraber gerçekleştirdiğimiz Lastikli Körebe oyunumuzda halka şeklinde olan lastiğimizin içinde ebe arkadaşımız diğer arkadaşlarını yakalayarak tek tek eledi.Son'a kalan iki üyemiz ile berber jenga etkinliğimizi gerçekleştirerek birinci üyemizi seçip ödülümüzü takdim ettik.

Devamını oku...

Jenga Oyunu Etkinliğimiz

altHeyecanlı anların yaşandığı denge ve strateji oyunu olan jenga oyunu oynandı.13 öğrenciyle gruplar halinde tekli karşılaşmadan sonra elemelere kalan üyelerimizle son müsabakalar yapılarak birinci arkadaşımız belirlendi.Kazanan üyemize görevli öğretmenimiz tarafından hediyesi takdim edildi.

Devamını oku...

Çakıl Taşlar Ve Ebru Sergisi

altGeleneksel Sanatlar Akademisi’nde eğitim alan Bilgievleri öğrencilerinin Çakıl Taşları ve Ebru Sanatı Sergisine ziyaretimiz.

Devamını oku...

Bilgi Değerlendirme Uygulaması (BDU)

altCennet Bilgi Evinde düzenlediğimiz Bilgi Değerlendirme ve Uygulama Sınavımız..

Devamını oku...

Miraç Kandili Etlinkinliğimiz

altMiraç kandili münasebetiyle bilgi evimizde bir etkinlik gerçekleştirildi.Kuran-ı Kerimden kesitlerin ve kandille alakalı konuşmaların yer aldığı etkinlik kandil simidi,gül suyu ve lokum ikramıyla sona erdi.

Devamını oku...

Mucitler Atölyesi

altMucitler Atölyesi çalışmalarına devam ediyor.Bu hafta Küçük Mucitlerimiz öğretmenleri eşliğinde Dumanüstü deneyini yaptılar.

Devamını oku...