Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Halkalı Bilgi Evi Etkinlikleri

Gelişim Oyunları

altGelişim oyunları dersimizde öğrencilerimizle eşime güveniyorum oyununu oynadık. Öğrenciler ekip arkadaşlarının verdiği talimatlarla hareket ettiler ve hedefi buldular.

Devamını oku...

Akıl Oyunları Kulübü

altÜyelerimizle matematik dersinin akıl oyunları kulübünde eğlenerek öğreniyoruz. Toplama ve çıkarma işlemlerini çözerek, renklerle ifade ediyoruz.

Devamını oku...

Matematik Dersimiz

altÜyelerimizle matematik dersinde ezberleyerek değil,eğlenerek nesnelere dokunarak geometrik şekilleri öğreniyoruz.

Devamını oku...

Hayatımızdaki Fen

alt2. Sınıf- Hayatımızdaki Fen 

Dişlerimizi mutlu eden ve üzen besinleri, öğrencilerimize karışık olarak dağıttık. Sırayla tahtaya kaldırıp kendilerine gelen besinin, hangi dişe ait olduğunu bulmalarını istedik. Dişlerimizin önemini anladıkları keyifli bir ders oldu.

Devamını oku...

18 Mart Çanakkale Zafer

alt

’’18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’’Seyit Onbaşı büyük bir güçlükle 215 okkalık olan ağır mermiyi üç kez tekrarlayarak namlunun ucuna sürerek bu kahramanlığıyla OCEAN gemisine büyük bir yara aldırmıştı.Onlar geriye dönmeyi ASLA DÜŞÜNMEDİLER..Rabbe inançları iman güçleriyle bu vatanı bizlere emanet ettiler.Bizler de bu emanete sahip çıkacağımıza söz verdik..
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...

"Başarmam Gerekir Ama Neyi?" Öğrenci Semineri

altBu ay gerçekleştirdiğimiz öğrenci seminerinde Yrd. Doç. Dr. Muhammed Öztabak “Başarmam gerekir ama neyi?” adlı söyleşisinde başarı durumunun kişiye göre değiştiğini ve her bireyin kendisine özgü başarı hedeflerinin olabileceğinden bahsetti. 

Devamını oku...

Kitap Kardeşliği Kampanyasına Belediye Çalışanlarından Destek

altKitap Kardeşliği kampanyası kapsamında Küçükçekmece Bilgi Evleri öğrencilerimiz ile belediyemiz birimlerini ziyaret ederek belediye çalışanlarının bağışladıkları kitapları teslim aldık. 

Devamını oku...

Teog Deneme Sınavı

alt

Bilgi Evimizde 7. ve 8. sınıflarımız için uygulamış olduğumuz TEOG deneme sınavına katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Aile Okulu Veli Semineri

alt

“AİLE OKULU” veli seminerimizde bu hafta rehber öğretmenimiz ‘çocuklarda dikkat eksikliği’ konusuna değinerek velilerimize tavsiyelerde bulundu. Söyleşimiz velilerimizin yoğun katılımıyla soru cevap şeklinde gerçekleşti.

Devamını oku...

"Kitaplar, Uygarlığa Yol Gösteren Işıklardır."

alt’Kitap okuyan bir nesil, dünyayı değiştirecek bir nesildir.’’
Masal Denizi Kulübümüzde bu hafta ‘’Doğanın Şarkısı’’ adlı masalımızı işledik. Masalımızın ana konusu olan gürültü kirliliği hakkında bilgiler verip, boyama çalışmasıyla masalımızı renklendirdik.

Devamını oku...