Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

İkitelli Bilgi Evi Etkinlikleri

Yıl Sonu Karne Şenliğimiz

altKocaman bir yılı bitirmenin heyecanını yaşayan öğrencilerimiz Bilgi Evimizde Karne Şenliğiyle kendilerini taçlandırdılar. Tüm öğrencilerimize güzel bir yaz tatili diliyoruz.

Devamını oku...

Bilgi Evimizde İftar Etkinliği

altSofra insanları birleştirirken ekmeğin paylaşılmasının ise kalpleri yumuşatan bir etkisi var. Bu anlamda velilerimizle bir araya gelerek ramazan ayının ve iftarın önemini hissettik. Emeği geçen tüm velilerimize İkitelli Bilgi Evi olarak teşekkür ederiz.

Devamını oku...

Yapboz Tamamlama Çalışması

altÜyelerimizle yapboz tamamlama yarışması yaptık. Müzik çalarken kuralımız gereği yapbozun çevresinde dönen üyelerimiz müzik bittiğinde ise yapbozu tamamlamak için kolları sıvadılar. İlk bitiren takım kazandı. Ortaya oldukça eğlenceli görüntüler çıktı.

Devamını oku...

Hikaye Tamamlama Çalışması

altÜyelerimiz verilen görselleri yorumlayarak hikaye tamamlama çalışması yaptılar.

Devamını oku...

Bilim Şenliği Ziyaretimiz

altSefaköy Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen 5. Bilim Şenliğini öğrencilerimizle ziyaret ettik. Birbirinden ilginç icatları inceleme fırsatı bulduk.

Devamını oku...

Eyüp Sultan Hazretlerini Ziyaretimiz

altRamazan öncesi velilerimizle birlikte Eyüp Sultan Hazretlerini ziyaret ederek manevi dakikalar geçirdik.

Devamını oku...

Velilerimizle Türbe Ziyareti

altVelilerimizle birlikte eşsiz maneviyat sultanlarımızdan biri olan Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin türbesini ziyaret ettik. Ardından Kuşkonmaz Camini de ziyaret ederek Kore Gazisi Turgut Yılmaz Beyefendinin keyifli sohbeti eşliğinde tarihi cami hakkında bilgi alarak gezimizi tamamladık.

Devamını oku...

4. Sınıflar Bilgi Yarışması

altBilgi Evimizde öğrencilerimizin motivasyonlarını artırmak ve takım çalışması becerilerini geliştirmek için 4. Sınıf öğrencilerimizle Bilgi Yarışması gerçekleştirdik. Yarışmamız Türkçe, Matematik, İngilizce, Bilgisayar, Genel Kültür, Fen ve Teknoloji gibi kategorilerden oluşturulmuştur. Yarışma esnasında rekabet ve eğlence dolu anlar yaşanmıştır.

Devamını oku...

M. Emin Tokadi Hz. ve Yuşa Aleyhisselam'ın Kabirlerini Ziyaret

altMehmet Emin Tokadi ve Yûşa Aleyhisselam’ın kabirlerini ziyaret ettiğimiz velilerimizle bol bol dua edip, manevi duyguları yaşadığımız bu ortamlarda manzaranın da tadını çıkartarak ziyaretimizi sonlandırmış olduk.

Devamını oku...

Kutlu Doğum Programımız

altYüce Yaratıcının insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi, insanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, Allah’ın sevgilisi…
Peygamberimizin Kutlu Doğumu hatırasına, O’na olan sevgi ve vefamızı bir nebzede olsa dile getirmek için İkitelli Bilgi Evi olarak program düzenledik. Programımıza katılım gösteren tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku...

TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) Deneme Sınavı

altBilgi Evimizde 7. ve 8. sınıflarımız için uygulamış olduğumuz TEOG deneme sınavında olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Devamını oku...

Üyelerimiz Fotoğrafçılık Kursunda

altFotoğrafçılık nedir? En güzel kareler nasıl çekilir? Üyelerimiz fotoğrafçılık hakkında teknik aşamaları öğreniyor.

Devamını oku...

Mehmed Emin Tokadi Hz. Ziyaretimiz

altDünya dostu, mal dostu, güzellik dostu ve diğer şeylerin dostu çoktur. Allah dostu ise iksir-i âzam (her derde devâ) gibi nadir bulunan çok kıymetli bir şeydir. Bu yüzden, bugün velilerimizle birlikte çok kıymetli bir Allah dostunu, Mehmet Emin Tokadi Hz.lerini ziyarete ettik.

Devamını oku...

Biz Okuruz... Neden mi?

alt

-Zekanın daha işlek, kavrayışın daha çabuk olması için,
-Bilmenin yüksek sevinçlerini yaşamak için,
-Yaşamı kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için,
-Kendine yatırım yapmak, kendini geliştirebilmek için,
-Çok sevdiğin bir arkadaşınla konuşmaktan aldığın zevki alabilmek için vb.

" Mutlaka sizin de okumak için bir sebebiniz vardır, bir düşünün...

Devamını oku...

Mikroskobik Canlıları İnceledik

altFen ve teknoloji dersinde öğrencilerimizle beraber daha önce hazırlamış olduğumuz Protozoa kültüründe mikroskobik canlıları inceledik.

Devamını oku...

Kütüphanede Şenlik Var Etkinliğimiz

altKüçükçekmece Bilgi Evleri olarak öğrencilerimize okuma alışkanlığını ve kitap sevgisini arttırmak amacıyla yaptığımız etkinliklerimiz Kütüphaneler Haftası sebebiyle devam etmekte. Kütüphanede Şenlik Var etkinliğimizi tüm veli ve öğrencilerimizle gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yoğun katılımın gerçekleştiği etkinlikte kitap okumanın yanısıra Tekerleme, Drama, Boyama gibi çalışmalarda yaparak daha da eğlenceli hale getirdik.

Devamını oku...

Zülfikar Parkı Açılışı

altİkitelli Bilgievi olarak bu hafta üyelerimizle birlikte hizmete yeni açılan Zülfikar Parkı'nın açılışına katıldık. Küçük büyük 7'den 70'e herkes düşünülerek tasarlanan park, birbirinden farklı çocuk oyun alanlarına ve bölgesindeki yeşil alan ihtiyacına da önemli ölçüde cevap verecek özelliklere sahip olması bakımından tüm ziyaretçilerinin beğenisini kazandı.

 

Devamını oku...

Pinpon Topu Taşıma Oyunu

altPinpon topunu fön makinasıyla bardağın içine koymaya çalışan üyelerimizle çok eğlendik.

Devamını oku...

Bowling Zamanı!

altYaz dönemi etkinliğimizi bugün de Çocuk Sokağı'nda gerçekleştirdik. Geri dönüşüm malzemelerinden yaptığımız labutlarla bowling oynadık.

Devamını oku...

Top Sende !

altEğlenceli müzik ve renkli toplar eşliğinde top sende oyununu oynadık. Müzik durduğunda elinde top kalan üyemiz elendi dereceye giren üyelerimiz ise ödüllendirildi.

Devamını oku...