Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Taştepe Bilgi Evi Etkinlikler

Üyelerimizin Gözünden Deyimler

alt

Bu etkinlikte resimlerle deyimler ve deyimlerin anlatımı üzerinde durduk. Görsellerde birçok deyimi ve resimlerini sizler de bulabilirsiniz.

Devamını oku...

Sıfatlar Konusu Balonlarla Nasıl Da Eğlenceli Hale Geldi

alt

Sözel Oyunlar kulübümüzde önce balonlarımızı şişirip üstlerine sıfatların olduğu cümleler yazdık. Sonra sınıfı 2 gruba ayırdık. Biz sıfat çeşidini söyledik. Doğru balonu ilk bulan grup puanları topladı.

Devamını oku...

Bilgi Evleri'nin Aile Birlikleriyle Anneler Günü Programı

alt

Anneler günü vesilesi ile Bilgi Evlerimizde eğitim gören öğrencilerimizin anneleriyle belediye binamızda bir araya geldik. Tüm annelerimizin Anneler Gününü bir kez daha kutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutlu ömürler dileriz.

Devamını oku...

Bilgi Evleri Park Oyun Projesi

alt

Bilgi Evleri projeleri kapsamında Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olan Ümit Çomay tarafından 4.sınıf öğrencilerine özgün yazılan bilgisayar oyununu Söğütlüçeşme Bilgi Evi öğrencilerimize oynattık ve etkinlik sonunda dağıtılan son test anketi ile konuyu ne kadar öğrenip öğrenmediklerini ölçtük. Kullanışlılık ölçeği testi ile uygulanan eğitimin pekiştirilmesini sağladık. Projemiz ilerleyen haftalarda devam edecektir.

Devamını oku...

Peygamber Efendimiz(S.A.V)’e Mektup

alt

Kutlu Doğum Haftası sebebiyle, öğrencilerimize manevi duyguları tekrar yaşatabilmek adına Alemlere Rahmet olan Sevgili Peygamberimiz(Sav)’e mektup yazdık.

 “Ne büyük şerefti Seni bilmek. Seni bize bildiren Rab’e şükürler olsun.”

Devamını oku...

Gelişim Oyunları Hep Aynı Harf Etkinliği

alt

Bu hafta Gelişim Oyunları kulübümüzde "Hep aynı harf" adlı etkinlik yaptık.Bir harf seçtik ve her oyuncu o harfle başlayan mümkün olduğunca fazla kelimeyi cümle içinde kullanmaya çalıştı.

Devamını oku...

Doğru Araştırma Yöntemleri

alt

5.sınıf üyelerimize bilgisayar dersimizde ödevlerini nasıl ve ne şekilde araştıracakları hakkında bilgiler verildi. Ödevlerin konusu üzerinde durularak hangi kelimeler ile aratmaları gerektiği ve kelime işlemci programı üzerinde verileri nasıl yerleştirecekleri özet şekilde anlatıldı. Ödev çıkarmanın püf noktaları ile üyelerimiz bilgilendirildi.

Devamını oku...

Kitap Kardeşliğinde Buluşuyoruz

alt

Küçükçekmece Bilgi evleri üyeleri ve kütüphane öğretmenleriyle birlikte Küçükçekmece Belediye personellerini ziyaret ettik. Belediye çalışanlarına projelerimiz hakkında bilgi verip, kitap bağışında bulunmalarıyla ilgili desteklerini beklediğimizi bildirdik.

Devamını oku...

Ailece Biz Okuruz

alt

Her akşam ailece kitap okuma saati belirle. Kitap okurken Fotoğraf çek,bize gönder.Facebook sayfamızda yayınlansın. En çok beğeni alan Fotoğrafa Sürpriz hediyeler …

Fotoğraflarınızı; Ad,Soyad,Telefon,e-mail ve mesajınız ile birlikte Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine gönderebilirsiniz.

Devamını oku...

Şiir Kulübünde Mehmet Akif Ersoy'u Andık

alt

Bu hafta şiir kulübümüzde “İstiklal Marş”ımızın kabulü sebebiyle İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’u konu aldık. Mehmet Akif eserlerinde nereden esinlenmiştir ve İstiklal Marşı’na neden korkma diye başlamıştır sorularının cevabını kısa filmde izledikten sonra İstiklal Marşı’nı okuduk ve açıklamasını yaptık.

Devamını oku...