Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

Sen Devam Et

alt

Üyelerimiz ile Etkili Okuma ve Yazma Atölyesi’nde “Sen Devam Et Etkinliği” yaptık. Ülkemizi Tanıyalım Atölyemiz’de ise üyelerimiz Ege Bölgesi’nin şehirlerini sunum yaparak tanıttılar.

Devamını oku...

Kolay Çarpma İşlemi

alt

Bu hafta öğrencilerimizle çarpma işlemine farklı bir bakış açısından yaklaşarak; çarpım tablosunda sıkıntı yaşayan öğrencilerimizin en çok zorlandıkları kısımları kolaylaştıracak bir yöntem olan parmakla kısa yoldan çarpmayı öğrendik.

Devamını oku...

Çılgın Bilim Atölyesi

alt

Çılgın Bilim Dersi'nde bu hafta elektrik akımı kullanarak demirden mıknatıs elde ettik.

Devamını oku...

Hızlı Kavrama Tekniği

alt

 

Zekadan Dehaya Atölyemizde Hızlı kavrama tekniğini öğrendik, bu tekniğimizde öğrencilerimiz kısa ve uzun metinleri belirli saniyelerde okuyarak tek seferde takılmadan noksansız karşımızdaki kişilere aktarmayı denediler. Ayrıca öğrencilerimiz birbirlerine anlatım puanı ve okudukları metin ile alakalı sorular sorarak birbirlerine puan verdiler.

Devamını oku...

İstanbul Konulu Güzel Şiir Okuma Yarışması Dereceye Giren Öğrencilerimiz

Küçükçekmece Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Küçükçekmece Kaymakamlığının ortaklaşa düzenlediği ‘İstanbul’ Konulu Güzel Şiir Okuma Yarışmasının finallerinde büyük heyecan vardı. Sefaköy Kültür merkezi ve Atakent Kültür merkezinde gerçekleştirilen finallere ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde 350 kişi katıldı. İlkokul kategorisinde Gültepe İlkokulundan Zeynep Ecrin ATAŞ, Ortaokul kategorisinde Sultan Abdülhamit İmam Hatip Ortaokulundan  Şeyda Ayverdi , lise kategorisinde ise Küçükçemece Anadolu Lisesinden Erdem Mert AYDIN birinci oldular. Yarışmaya katılan tüm okul ve öğrencilerimize teşekkür eder, dereceye girenleri tebrik ederiz.

Devamını oku...

Güzel Türkçem

alt

Bu hafta ‘’Güzel Türkçem ‘’atölyemizde drama ile öykü oluşturma yöntemini kullanarak öğrencilerimizin Türkçe dersine olan ilgi ve tutumlarını olumlu yönde artırdık. Türkçe dersinde konuşma, dinleme,yazma ve okuma gibi dil becerilerini geliştirip , bunları etkili bir biçimde kullanmalarına yardımcı olduk.

Devamını oku...

Hz. Mevlana'yı Anmak

alt

“Ne zaman gökyüzüne bir nefes, bir dua gönderdin de ardınca ona benzer bir iyilik gelmedi mi?”
Mana Padişahı Hz. Mevlanayı,Hz.Mevlana Haftası münasebetiyle Bilgi Evimizde
"Önemli Şahsiyetler" Atölyesi Drama gösterisinde üyelerimizle buluşturduk.

Devamını oku...

Ekmek İsrafına Son!

alt

Hiç düşündünüz mü?

Neden sofralarımızın vazgeçilmezidir o? 
Neden sımsıcak bir sevgiyi çağrıştırır tadı?
Çünkü onun hamurunda emek var,
Onun hamurunda umut, kazanç, paylaşım var.
O bunca değerimizi sunarken bize, hiç düşündünüz mü biz ne yapıyoruz?
Neleri çöpe atıyoruz?
İsraf ettiğimiz her bir dilimde bir kez daha düşünmeliyiz…
Çünkü onun hamurunda gelecek var, geleceğimiz var!

Küçükçekmece Bilgi Evleri olarak geleceğimize sahip çıkıyoruz!

Çevremizde ekmek israfına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak için öğrencilerimizle pankartlar hazırladık, israfı önlemek için yapabileceklerimizi konuştuk, temsili olarak birkaç bayat ekmeği göl kenarındaki martılarla paylaştık.

Devamını oku...

36. İstanbul Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı

alt

Bilgi Evi üyeleri ve Etkili Okuma veli grubumuz, 36. İstanbul Uluslararası Tüyap Kitap Fuarı’nı ziyaret ettiler. Yoğun ilginin olduğu kitap fuarında farklı yayınevlerinin kitaplarını incelediler. Kitap yazarlarıyla tanışıp, aldıkları kitapları imzalattılar.

Devamını oku...

Çılgın Bilimciler

alt

Çılgın Bilim atölyemizde üyelerimiz ile köpük bombası deneyi yaptık. Amacımız yanma tepkimesi sonucu ısı ve ışığın açığa çıkmasını gözlemlemek idi. Üyelerimiz deneyi yaparken eğlenceli dakikalar geçirdiler. 

Devamını oku...