Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

Bilgi Evleri'nden Kutlu Doğum Programı

alt

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri Kutlu Doğum Haftası kapsamında Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde program düzenledi.Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Programda Bilgi Evi öğrencileri Peygamber Efendimiz ( SAV)'i anmak için hazırladıkları gösterileri sahneledi. Bilgi Evleri Çocuk Korosu'nun ilahiler seslendirdiği anma programında, öğrenciler okudukları '40 Yaşındasın, Arşın Kubbelerine, 571, Yetim Kız' şiirleriyle izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Veda Hutbesi oratoryosu da ilgiyle izlendi.

Etkinlik sonunda, Bilgi Evleri tarafından Küçükçekmece genelinde ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen 'Kainatın Efendisi' konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Devamını oku...

Kodu Game Lab

alt

Microsoft tarafından geliştirilmiş, çocukların basit görsel programlama diliyle 'oyun' geliştirebildikleri, oynayabildikleri ve yaptıkları oyunları arkadaşlarıyla paylaşabildikleri bir yazılım olan Kodu Game Lab çalışmalarımız devam etmektedir. 

Devamını oku...

Peygamber Efendimiz(Sav) Konulu Kompozisyon Yarışması Dereceye Girenler

alt

Peygamber Efendimiz(Sav) Konulu Kompozisyon Yarışması'nın sonuçları açıklanmıştır. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

Başarıya Odaklan, Tekrar Et

alt

Bu hafta Türkçe dersinde üyelerimizle işlediğimiz konuları tekrar ettik ve konu kavrama testleri çözdük. Üyelerimiz eksik konuların farkına vardılar. Bilgi evi üyelerimizle eğlenirken öğrenmeye devam ediyoruz.

Devamını oku...

El Yapımı Tangram Oyunum

alt

Bu hafta üyelerimizin kendi hazırladıkları, eski bir şekil oluşturma oyunu olan 7’ li tangram oyununu oynadık. Tangram çocukların görsel algı ve uzamsal yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayan bir zekâ oyunudur. Tangram parçalarıyla çeşitli geometrik şekiller yapıldığı gibi insan, bitki ve hayvan figürleri yapılmaktadır.  

 

Devamını oku...

Tasarımlarımızı Çizim Yolu İle İfade Ediyoruz

alt

Grafik atölyemizde “Kütüphaneler Haftası”,”Dünya Sağlık Günü” ve “Osmanlı ve Lale” gibi Belirli Gün ve Haftalar ile ilgili konularda yaptığımız çalışmaların yanı sıra öğrencilerimize Photoshop programının sevilen özelliklerinden biri olan resim efektlerini kullanarak güzel görseller ortaya çıkardık. 

 

Devamını oku...

Sağlık En Güzel Hediyedir

alt

Bu hafta Rehberlik Zümresi olarak üyelerimize “Sağlıklı Yaşam” konusunda bilgilendirme semineri verdik. Sağlıklı bir yaşam nasıl olmalıdır? Spor, dengeli beslenme ve uyku neden önemlidir? gibi konularda konuştuğumuz seminer öğrencilerin farkındalığını arttırmak adına son derece verimli geçti. 

Devamını oku...

Kendimizi Yüzerken Hayal Ettik

alt

Çocuklar için manzara resmi en kolay ve eğlenceli çizimlerden biridir. Tabi ki yaz mevsiminin vazgeçilmezi deniz onlar için olmazsa olmazlardan. Bu sebeple kursumuzda kendimizi denizde yüzerken hayal ettik ve hikayemizi en sevdiğimiz boyalarımızla görselleştirdik.

Devamını oku...

Küçükçekmece Dahilerini Arıyor Yarışması

alt

Küçükçekmece Dahilerini Arıyor Yarışması'nın başvuruları 24 Nisan 2017 Pazartesi tarihine kadar uzatılmıştır. 

Devamını oku...

Kitap Kardeşliğinde Buluşuyoruz

alt

Kitap Kardeşliğinde Buluşuyoruz kampanyası kapsamında topladığımız kitaplar ilçemizdeki ve diğer şehirlerdeki okullara ulaşmıştır. 41000 adetin üzerinde kitap artık yeni sahiplerinin elinde olacak. Bu güzel kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

 

Devamını oku...