Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

Bilgievleri Geleneksel Karne Şenliği

alt

Eğitimde 2.dönemin sona ermesinin ardından okullarda karne heyecanı yaşandı. Bu kapsamda Küçükçekmece Bilgi Evi öğrencileri de iki mutluluğu bir arada yaşadı. Sınıflarını takdir ve teşekkür alarak bitiren öğrencilerin başarısını Küçükçekmece Bilgievleri toplamda 6252 madalya ile taçlandırdı. Animatörler eşliğinde gerçekleşen şenliğimizde şeker dağıtımı, eğlenceli şarkılarla yüz boyama etkinlikleri ve balon gösterileri gibi çeşitli aktiviteler yer aldı. Bilgi Evleri ailesi olarak öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Devamını oku...

Hoş geldin Onbir Ayın Sultanı

alt

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Bilgi Evleri İftarlarının ilkini geçtiğimiz hafta Cennet ve İkitelli Bilgi Evleri'nde gerçekleştirdik. Ramazan ayı temasıyla bilgi evlerimizi süsleyerek öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarla bu mübarek ayın manevi ortamını birlikte yaşadık.

Devamını oku...

Bilgi Evleri Resim Sergisi

alt

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri Resim Sergisi Halkalı Bilgi Evi'nde açılmıştır. İki dönem boyunca kurslarımıza devam eden üyelerimiz eserlerini sergileme fırsatı buldular. Ayrıca kurslarımıza devam ederek katılım belgesi almaya hak kazananlar belgelerini Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt'un elinden aldılar.

Devamını oku...

Bilgisayar Kurslarımız

alt

Çocuklarımız bilgisayar kullanırken amacına uygun kullanım yapabilmeleri için doğru bilgilerle donatılması gerekmektedir. Office programlarını verimli kullanabilmeyi öğrenen çocuklarımız, öğrendikleri bilgilerle bilgisayardan verimli şekilde yararlanabileceklerdir.

Devamını oku...

Mangala Turnuvası

alt

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bilgi Evleri Mangala Turnuvasında kazanan her zaman tüm oyuncularımız oluyor. Ata sporumuz olan Mangalayı hem oynuyor hem de tanıtma fırsatı buluyoruz. Tüm ailenin bir arada oynayabileceği geleneksel oyunumuz olan Mangala 5 yıldır Bilgi evlerinde akıl oyunları kulübümüzde oynanmaktadır.

Turnuvaya bilgi evlerimizin 1. ve 2.kademesinde okuyan öğrencilerimiz katılmıştır. Kıyasıya rekabetin yaşandığı turnuva sonunda 1. kademede İnönü Bilgi Evi'nden Elif Ak birinci, Sefaköy Bilgi Evi'nden Yusuf Kırıcı ikinci ve İkitelli Bilgi Evi'nden Ayşenur Başkan üçüncü olmuştur.2 kademede ise İkitelli Bilgi Evi'nden Aleyna Başkan birinci, Fatih Bilgi Evi'nden Şeyma Sancak ikinci ve Taştepe Bilgi Evi'nden Muhammed Özdemir üçüncü olmuştur.

Devamını oku...

Bilgi Evleri Veli El Sanatları Sergisi

alt

Bilgi Evleri İğne Oyası,Kurdele Nakışı ve Çakıl Taşı kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu eserlerin sergisi 14-17 Mayıs tarihleri arasında Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılmıştır. Kurslara katılarak katılım belgesi almaya hak kazan velilerimiz belgelerini Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt'un elinden aldılar. Eylül ayından itibaren başlayan kurslarımızda farklı bilgi evlerinden toplamda 125 veli eserlerini sunma imkanı buldukları bu sergide yaptıkları ürünlerle büyük beğeni topladılar.

Devamını oku...

Anne İnsanın İlk Öğretmenidir

alt

Her şeyin en güzeline layık olan annelerimiz için bilgi evlerimizde çok farklı organizasyonlar ve etkinlikler düzenleyerek onların mutlu bir gün geçirmelerini istedik. Bizler de Küçükçekmece Bilgi Evleri ailesi olarak tüm annelerin Anneler Gününü kutlarız.

Devamını oku...

Görsel İletişim Sanatı

alt

Grafik tasarım, görsel bir iletişim sanatıdır. İlk amacı da, bir mesaj vermek veya bir konuyu tanıtmaktır. Bu işlevi de yerine getirmek için metinleri ve görselleri bir araya getirerek algılanabilecek  ve göze hoş gelecek şekilde çalışmalarımızı organize ediyoruz. Programda kullanılan efektler ile son dokunuşları yaparak güzel çalışmalar ortaya çıkarıyoruz. 

Devamını oku...

Çakıl Taşları Resim Sanatı

alt

Keyif alarak yapılabilecek birçok sanat dalı bulunmaktadır. Onlardan biri de resim sanatıdır. İnsan hayalindeki dünyayı diğer insanlara anlatma imkanı olmadığında onu resim ile gösterebilir. Peki o çizdiğiniz resme küçük taşlar döşeyerek farklı bir hale getirmek ister misiniz? İşte özgün bir sanat dalı Çakıl Taşlarıyla Resim. Sanki 3 boyutlu bir resim görünümü veren bu sanat emek ve sabır gerektirmektedir. Zamanı olanlar için bilgi evlerimizde ücretsiz çakıl taşlarıyla resim kursu olup, çok kısa bir sürede siz de bu sanatı icra edebilirsiniz.

Devamını oku...

İstanbul Gençlik Festivali

alt

Bu yıl ikincisi düzenlenen İBB Gençlik Festivali'nde Küçükçekmece Belediyesi'ni temsilen Küçükçekmece Bilgi Evleri ve Çocuk Üniversitesi ortak bir stand kurdu.04-07 Mayıs tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Fuar Merkezi'nde yapılan festivalde Dinamik Beyinler, Akıl Oyunları ve Bilişim Atölyeleriyle, genç ziyaretçilerimize yaptığımız faaliyetleri tanıtma imkanı bulduk. Birbirinden eğlenceli atölyelerimizde gençler Mimar Sinan'ın zekasını, lompos toplarını dizmeyi, robotlarla yük taşımayı ve 3D tasarımların yapılış sürecini standımızda ilgiyle takip ettiler.

Devamını oku...