Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

Adım Adım Başarı Seminerlerinde İlk Adım Atıldı

Bilgi Evleri Eğitim Danışmanı Mehmet Teber’in katılımıyla 5 Ekim Cuma günü saat 14:30’da Sefaköy Kültür Sanat Merkezi'nde “Adım Adım Başarı” seminerlerinin ilki düzenlendi. Mehmet Teber , Küçükçekmece Bilgi Evi üyelerinin katılımıyla gerçekleşen seminerin bu ayki konusunun "İçimizdeki Devi Uyandırmak" olduğunu belirtti.
Sunum kapsamında üyelerimizle, Arda adlı bir öğrencinin hikayesini paylaşacağını belirten Mehmet Teber,  Arda’nın hikayesini öğrencilerle paylaştı. Hikaye şöyleydi:

Devamını oku...

Dünya Kalp Gününe Küçük Yürekler de Katıldı

Dünya kalp gününde, kalp sağlığının önemini vurgulamak, toplum düzeyinde farkındalık oluşturmak ve gerekli koruyucu, önleyici tedbirleri almak adına düzenlenen Dünya Kalp Günü etkinlikleri, Küçükçekmece’de yapıldı. Sağlık alt yapısının giderek güçlendiği ilçede, bu özel günü sportif faaliyetlerle daha da anlamlı hale getiren Küçükçekmece Belediyesi, Avrupa yakasında hizmet veren 14 hastanenin personelinden oluşan 19 takımı,  Dragon Boat Yarışları’nda buluşturdu.

Devamını oku...

Küçükçekmece Bilgi Evleri Piknik Düzenledi

 

Söğütlüçeşme, Halkalı, İnönü, Taştepe, Sefaköy, Cennet, Fatih Bilgi Evlerinde eğitim gören üyeler ve aileleri Şamlar Kent Ormanı’nda düzenlenen piknikte buluştu. Toplamda 800 kişinin eğlenceli bir gün geçirdiği pikniğe Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay da katıldı.

Devamını oku...

Küçük Ressam ve Karikatüristlerden Büyük Umutlar

 

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri 2011-2012 Resim ve Karikatür kursu öğrencilerinin sekiz aylık çalışmasının ürünü olan birbirinden güzel karikatür ve resimlerden oluşan sergi, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Devamını oku...

Bilgi Evleri Yaz Gezilerine Trafik Parkıyla Başladı

Küçükçekmece Bilgi Evleri yaz gezileriyle öğrencilere tatilde yeni yerler görme, yeni şeyler öğrenme ve İstanbul'un tarihi ve kültürel dokusu hakkında bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen gezilerde öğrenciler gezerek eğlenerek bilgi sahibi oluyorlar. Bu sene ki yaz gezileri Trafik Parkı ile başldı. Gezi iki gün arka arkaya değişik bilgi evlerinin iştiraki ile gerçekleşti.

Devamını oku...

Küçükçekmece Bilgi Evleri Bilim Şöleni Düzenledi

Bilgi Evi öğrencileri çevrelerinde gördükleri sorunlara çözüm bulmak amacı ile birbirinden ilginç projeler geliştirdiler. Su kaçağını bildiren alarm sistemi, bahçe suyu sağlayan çatılar, pamuk şeker makinası ilgi çeken projelerden bazılarıydı.

Devamını oku...

Bilgi Evi Öğrencileri Uçurtma Şenliğine Katıldı

Küçükçekmece Belediyesi'nin 10 Haziran Pazar günü düzenlemiş olduğu Uçurtma Şenliği'ne Küçükçekmece Bilgi Evi öğrencileri de katıldı. Etkinlik Saabaattin Zaim Üniversitesi'nin kampüsünde gerçekleştirildi. Bilgi Evi öğrencileri Saat birde alana giriş yaptı. Gök yüzünü uçurtmalar kapladı ve görsel bir şölen oluştu. 

Devamını oku...

Küçükçekmece Bilgi Evi Yıl Sonu Şenliği Düzenledi

 
Taştepe Bilgi Evi Keman ve gitar kursu öğrencilerinin gösterileri ile başlayan etkinlik, İnönü Bilgi Evi’nin Karadeniz Horonu ile devam etti.  Etkinlikte Taştepe Bilgi Evi Silifke Yöresi,  Fatih Bilgi Evi Bağlama Solo ve Gitar grubu, Halkalı Bilgi Evi Damat oyunu, Cennet Bilgi Evi Black Light Show ve Karne günü gösterisi, Söğütlüçeşme  Bilgi Evi Giresun Karşılaması, İnönü Bilgi Evi Karadeniz Horonu , Koro ve dans gösterisi ile etkinlikte sahne aldı.

Devamını oku...

Bilgi Evi Öğrencileri Çevre İçin Tuallere Dokundu

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen ‘Çevre İçin 3 Bin Dokunuş’ projesi kapsamında, Küçükçekmece Gölü kıyısını kaplayan 1.5 kilometreuzunluğundaki resim kağıdına tam 3 bin çocuk aynı anda "Çevre" konulu resim yaptı. Etkinliğe Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay,başkan yardımcıları, Guinness Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural, Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Adem Koca binlerce çocuk ve Küçükçekmeceliler katıldı.

Devamını oku...