Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

Çocuklar Sinemacılarla Tanışıyor

'Uzak İhtimal' isimli filmiyle Altın Koza Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü kazanan Mahmut Fazıl Coşkun, düzenlenen söyleşide Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evi öğrencileriyle bir araya geldi.

Devamını oku...

Bilgi Evleri Ara Dönem Gezileri Trafik Eğitim Parkı İle Başladı

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri sömestr tatilinde İstanbul’un birçok tarihi ve kültürel mekanlarına gezi düzenlediler. Gezilerin ilki, tüm bilgi evlerinde eğitim gören yaklaşık 140 öğrenci ile rehber öğretmenler eşliğinde Topkapı’da bulunan Trafik Eğitim Parkı’na yapıldı.

Devamını oku...

Bilgi Evi Öğrencileri Yıldız Sarayı'nda

Küçükçekmece Bilgi Evleri üyeleri tarihimizin önemli mekânlarını gezmeye ve geçmişini öğrenmeye devam ediyor. Yakın tarihimizde bir döneme damgasını vuran Sultan II. Abdülhamid Han’ın Osmanlı Devleti’ni 33 yıl idare ettiği devletin güç merkezi Yıldız Sarayı’nı tüm bilgi evlerimizden 140 öğrenci ve rehber öğretmenlerimiz ziyaret ettiler.

Devamını oku...

1. Dönem Karne Şenliği İzleyenleri Mest Etti

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 1. Yarıyıl Karne Şenliği büyük bir katılımla gerçekleşti.

Devamını oku...

Bilgi Evleri Üyeleri Basın Çalışanlarını Unutmadı

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evlerine üye öğrenciler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, çeşitli basın kuruluşlarını ziyaret ettiler.

Devamını oku...

Nasıl Verimli Ders Çalışırız?

Adım Adım Başarı Seminerlerinin bu ayki konusu "Verimli Ders Çalışmak"tı. Mehmet Teber’in sunumuyla Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde 14:30’da gerçekleşen etkinliğe bilgi evi üyelerimiz katıldı. 

Devamını oku...

6. Sınıflar Kıyasıya Yarıştı

Küçükçekmece Bilgi Evleri 6.Sınıflar Arası Bilgi Yarışması düzenledi. 30 Aralık Pazar saat 14:00'te Sefaköy Kültür Sanat Merkezi'nde yapılan etkinliğe bilgi evlerimizin üyeleri ve velilerimiz katıldı. Yarışma Küçükçekmece Tv'den canlı olarak yayınlandı.

Devamını oku...

Çocukların Kişilik Ve Eğitim Tarzlarını Saptamanın Sırları

Yrd.Doç.Dr. Kemalettin Parlak’ın sunumuyla gerçekleşen  “Çocuğunuzun Kişilik ve Eğitilme Tarzını Nasıl Saptayabilirsiniz?” konulu veli seminerimiz 27 Aralık Perşembe saat 14:00'te Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı.  Etkinliğe bilgi evlerimizin velileri de katıldı.

Devamını oku...

H. Salih Zengin Bilgi Evi Üyeleriyle Buluştu

Yazar, müzisyen, ressam ve yönetmen Mehmet Güreli, Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri rehberlik programları kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.Çocukların hayal gücünü ve iş yapma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan programda Mehmet Güreli, resimden yola çıkarak, sanat üzerine çocuklarla sohbet etti. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ve resme renkli bir yolculuğun yapıldığı etkinlikte Güreli, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Devamını oku...

Şiir Dinletisi Kah Coşturdu, Kah Hüzünlendirdi

Küçükçekmece Bilgi Evleri Şiir Dinletisi düzenledi. 16 Aralık Pazar günü Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde saat 11:30'da gerçekleştirilen etkinliğe Bilgi Evi üyeleri ve velilerimiz katıldı.

Devamını oku...