Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

Eğlenceli Matematik

alt

Bu hafta eğlenceli matematik kulübümüzde öğrencilerimizle zeka oyunları içinde son yılların yükselen yıldızı resfebe oyununu oynadık.Resfebe  kelimesi ‘’resim + alfabe ‘’kelimelerinden türemiştir. Türkçe ilk örnekleri zeka oyunları, akıl oyunları gibi dergilerde sunulan oyun özellikle son yıllarda sosyal medyada önemli ölçüde yaygınlaşmıştır.

Devamını oku...

Kütüphanede Şenlik Var!

alt

53.Kütüphane Haftası kapsamında Küçükçekmece Bilgi Evleri, Kütüphanede Şenlik Var programlarıyla hem çocuklarımızı hem de ailelerimizi bir araya getirerek onların kitap dolu bir akşam geçirmelerini sağladı. Programlarımızda kitap okuma, kısa film gösterimleri, şiirler, müzik dinletileri, yarışmalar ve çeşitli aktivitelerle çocuklarımızın ve ailelerin eğlenceli dakikalar geçirmelerini sağlayarak bu önemli haftayı coşkuyla tamamladık.

Devamını oku...

Office Programlarını Ne Kadar Biliyoruz?

alt

Günümüzde birçok kişi Office programlarını kullandığını ya da bildiğini ifade etmektedir. Bilgi Evleri olarak bu anlamda öğrencilerimize kelime işlemci olarak da kullanılan programın özellikleri anlatılarak elektronik tablolama adı verilen program sayesinde formüllerle grafik oluşturma ve özet raporlamaları öğrencilerimize öğretiyoruz. 

Devamını oku...

Yörelerimiz, Türkülerimiz Halk Oyunları Yarışması

alt

Yörelerimiz, Türkülerimiz Halk Oyunları Yarışması’nın son başvurusu 17 Nisan 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

Devamını oku...

Sağlık Sorunları Artık Sorun Değil!

alt

Pratik İngilizce kulübümüzde eğlenirken öğrenmeye devam ediyoruz. Bu hafta Pratik İngilizce kulübümüzde "health problems" konusunu drama yoluyla işledik. Yaparak ve yaşayarak pratik yapan üyelerimiz eğlenceli dakikalar geçirdi. İşte o eğlenceli dakikalarımızdan bazı kareler...

Devamını oku...

Güzel Türkçem

alt

Üyelerimizle Güzel Türkçem kulübünde sözcükte anlam konusu başlığı altında eş anlamlı kelimeler, zıt anlamlı kelimeler ve eş sesli kelimelerle ilgili; karşılaştırmaya, bulmaya, hatırlamaya dayalı boyama çalışmalarıyla  eğlenceli etkinlikler yaptık. Ayrıca kulaktan kulağa oyunu oynayarak  üyelerimiz hem öğrendiler hem de el becerilerini geliştirdiler.

Devamını oku...

Okuyan Toplum Yürüyüşü

alt

53. Kütüphane Haftası dolayısıyla Bilgi Evi kütüphanecileri, öğretmenleri ve öğrencileri ile organize etiğimiz “Okuyan Toplum Yürüyüşü”, 29 Mart 2017 Çarşamba günü saat 14.30’da Cennet Mahallesi Hürriyet Caddesi 'nde gerçekleşmiştir. E5 tarafından başlayıp caddenin sonunda biten yürüyüşümüz renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklarımız bu güzel haftanın anısına tüm vatandaşlarımıza özel kitap ayraçları hediye ettiler. Okuyan Toplum Yürüyüşü'nün tamamlanmasından sonra Kitap Kardeşliğinde Buluşuyoruz kampanyamız kapsamında toplanan 41000 adet bağış kitap Anadolu'da ve ilçemizde bulunan ihtiyaç sahibi okullara özel bir törenle gönderildi. Bu güzel ve anlamlı kampanyaya destek veren çocuklarımıza, ailelerimize, ilçemizde bulunan kurumlara, kütüphanelere ve üniversitelere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Devamını oku...

Koridor Oyunu İle Engelleri Aşıyoruz

alt

Akıl Oyunlarında bu hafta 2.sınıftan 8.sınıfa kadar tüm öğrencilerimizle zekâ, mantık ve strateji oyunu olan Koridor oyununu oynadık. Eğlenceli zaman geçirdik. Öğrencilerimiz oyunu çok sevdiler. Oyun sayesinde öğrencilerimiz mantık yürütme ve stratejik düşünme gibi alanlarda kendilerini geliştirmiş oldular.

Devamını oku...

Gölgesinde Hayat Bulduğumuz Koca Çınarlar

alt

Unutulmamalıdır ki onlar bugünün yaşlıları, bizler ise yarının yaşlılarıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin “ Yaşlılar Haftasını” kutluyor, yaşama sevinçlerinin artarak huzurlu ve sağlıklı bir şekilde devam etmesini diliyoruz.

Devamını oku...

Tohumdan Fidana

alt

Deney Kulübümüzde bu hafta üyelerimiz ile birlikte tohumun yapısını incelemek ve tohumun çimlenmesi için gerekli olan şartları tespit etmek için ‘Çimlendirme Deneyi’ yaptık.  Tohumun, uygun şartlar altında yeni bitki meydana getirilmesi olayının çimlenme olduğunu kavrayan üyelerimiz, çimlenme için hangi şartlar gerektiği ve çiçeklerin büyümesi için gerekli olan etkenlerin neler olduğunu eğlenerek öğrendiler.

Devamını oku...