Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

Matematik Her Yerde

alt

TEOG sınavı sonrası Fatih Bilgi Evi ve Cennet Bilgi Evi, 8. sınıf öğrencileri ile İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi'ne gezi düzenledik. Öğrencilerimiz, Matematik Saati ekibiyle birlikte, İslam dünyasının bilim ve teknoloji serüvenini; bilim dallarına ait modelleri inceleyerek matematik ile ilişkilendirildiği tablet uygulaması eşliğinde interaktif olarak öğrendiler.

Devamını oku...

Küçükçekmece Dahilerini Arıyor Yarışması Dereceye Girenler

alt

Küçükçekmece Dahilerini Arıyor Yarışması'nın sonuçları açıklanmıştır. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

Sözel Oyunlar Kulübümüz

alt

Bu hafta “Sözel Oyunlar”  kulübümüzde “cümle fabrikası, eylemi canlandır ve tabu oyunları" oynandı. Üyelerimiz hem bilgilerini tazelediler hem de eğlenerek güzel vakit geçirdiler.   

Devamını oku...

Kelime İşlemci İle Son Dokunuşlar

alt

Bu hafta öğrencilerimizle kelime işlemci programındaki son dokunuşları yaptık. Şekilli yazı “WordArt”, belgeye Clip Art eklemesi, hazır şekiller ile çalışma, sayfa kenarlıkları, metin kutusu, sayfa düzeni ayarlamaları, sütunları yönetme, otomatik tablo oluşturma ve bilgiyi görsel olarak ifade edebileceğimiz SmartArt gibi özellikleri kullanarak yaptığımız çalışmalarımızı pekiştirdik. Ayrıca öğrencilerimiz kendi oluşturdukları hazır şablonları kullanarak tasarladıkları bulmacalar ile zihin jimnastiği yaptılar. 

Devamını oku...

Bilgi Evleri'nden Kutlu Doğum Programı

alt

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri Kutlu Doğum Haftası kapsamında Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde program düzenledi.Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Programda Bilgi Evi öğrencileri Peygamber Efendimiz ( SAV)'i anmak için hazırladıkları gösterileri sahneledi. Bilgi Evleri Çocuk Korosu'nun ilahiler seslendirdiği anma programında, öğrenciler okudukları '40 Yaşındasın, Arşın Kubbelerine, 571, Yetim Kız' şiirleriyle izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Veda Hutbesi oratoryosu da ilgiyle izlendi.

Etkinlik sonunda, Bilgi Evleri tarafından Küçükçekmece genelinde ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen 'Kainatın Efendisi' konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Devamını oku...

Kodu Game Lab

alt

Microsoft tarafından geliştirilmiş, çocukların basit görsel programlama diliyle 'oyun' geliştirebildikleri, oynayabildikleri ve yaptıkları oyunları arkadaşlarıyla paylaşabildikleri bir yazılım olan Kodu Game Lab çalışmalarımız devam etmektedir. 

Devamını oku...

Peygamber Efendimiz(Sav) Konulu Kompozisyon Yarışması Dereceye Girenler

alt

Peygamber Efendimiz(Sav) Konulu Kompozisyon Yarışması'nın sonuçları açıklanmıştır. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

Başarıya Odaklan, Tekrar Et

alt

Bu hafta Türkçe dersinde üyelerimizle işlediğimiz konuları tekrar ettik ve konu kavrama testleri çözdük. Üyelerimiz eksik konuların farkına vardılar. Bilgi evi üyelerimizle eğlenirken öğrenmeye devam ediyoruz.

Devamını oku...

El Yapımı Tangram Oyunum

alt

Bu hafta üyelerimizin kendi hazırladıkları, eski bir şekil oluşturma oyunu olan 7’ li tangram oyununu oynadık. Tangram çocukların görsel algı ve uzamsal yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayan bir zekâ oyunudur. Tangram parçalarıyla çeşitli geometrik şekiller yapıldığı gibi insan, bitki ve hayvan figürleri yapılmaktadır.  

 

Devamını oku...

Tasarımlarımızı Çizim Yolu İle İfade Ediyoruz

alt

Grafik atölyemizde “Kütüphaneler Haftası”,”Dünya Sağlık Günü” ve “Osmanlı ve Lale” gibi Belirli Gün ve Haftalar ile ilgili konularda yaptığımız çalışmaların yanı sıra öğrencilerimize Photoshop programının sevilen özelliklerinden biri olan resim efektlerini kullanarak güzel görseller ortaya çıkardık. 

 

Devamını oku...